Інструкція з монтажу термозбіжних з’єднувальних муфт 10 ПСТп

Інструкція 

термоусаджувальної з’єднувальної муфти типу 10ПСТп для з’єднання 3-и жильних кабелів з пластмасовою ізоляцією зі з’єднувачем та без з’єднувача на напругу до 10кВ включно (з стрічковим екраном)

                 Схематичне зображення муфти 10ПСТп в змонтованому стані

Звертаємо увагу! Кабельна термоусаджувальна муфта не може бути розібрана та повторно змонтована, т.к. в монтажі використовуються термоусаджувальні матеріали, які встановлюються одноразово. Роботи з монтажу муфт для кабелів з паперовою масло просоченою ізоляцією повинні проводитися без перерв за один раз.

 

Необхідний інструмент для монтажу:

 1. Газовий паяльник з насадками.
 2. Ножиці секторні для різання кабелю.
 3. Ніж кабельний, стрипер.
 4. Плоскогубці.
 5. Набір для встановлення болтових з’єднувачів НБМ-4 (для муфт з болтовим з’єднувачем в комплекті).
 6. Набір для опресування силових кабельних гільз 16-150 мм² (для кабелів в комплекті з гільзами).

Послідовність монтажу муфти 10ПСТп

1. Підготовка та оброблення кабелю

Зніміть з одного кабелю зовнішню оболонку, металеві екрани, провідний шар і броню з кожної жили за розмірами, показаним на малюнку. Зробіть бандаж на кінцях стрічкових екранів.

Зніміть з іншого кабелю зовнішню оболонку, металеві екрани і провідний шар і броню з кожної жили за розмірами, показаним на малюнку. Зробіть бандаж на кінцях стрічкових екранів.

2. Встановлення стрічки-регулятор для вирівнювання електричного поля

Підмотайте стрічку-регулятор на довжині 80 мм із заходом на 20 мм на стрічковий екран і з заходом на 20 мм на ізоляцію жил. При намотуванні стрічка-регулятор витягується по ширині приблизно в два рази. Намотування виконується в один шар з 50% перекриттям.

3. Фіксація з’єднувальних гільз

Одягніть на один із з’єднуваних кабелів поясну манжету і зовнішній шланг, а на інший кабель поясну манжету.

Одягніть на кожну жилу кабелю з довгою обробкою жил вставлені одна в іншу одношарову і двошарову манжету.

Зніміть з кінців жил ізоляцію на довжину, рівну половині довжини болтового з’єднувача. Зачистите кінці жил від окису (до металевого блиску), вставте їх в отвори з’єднувача до упору і зафіксуйте, підтягнувши болти. Закрутіть болти з’єднувача із застосуванням торцевого ключа до моменту скручування їх головок. При закручуванні болтів для виключення розвороту з’єднувача і вигину жили рекомендується зафіксувати їх в кондуктора, наприклад, у вигляді відрізка швелера або стягніть дротом всі жили між собою, надавши їм при цьому поздовжню стійкість. Зріжте залишки болта на рівень тіла з’єднувача для кращого усаджування ізолюючої манжети.

4. Встановлення стрічок регуляторів або пластин-регуляторів

Відокремте від підложки пластину-регулятор і намотайте її на з’єднувач. Намотування починайте від торця трубки-регулятора з заходом на неї на 10мм і продовжуйте намотування до торця трубки-регулятора іншого кабелю з заходом на неї 10 мм. Або обмотайте пластиною-регулятором. Аналогічно намотайте стрічку-регулятор на інші з’єднувачі. При намотуванні стрічка-регулятор витягується по ширині приблизно в два рази. Намотування виконується в один шар з 50% перекриттям.

5. Встановлення ізоляційних манжет

Насуньте на з’єднувачі манжети, розташувавши їх симетрично щодо з’єднувача. Усадіть одношарові манжети, прогріваючи їх від середини до країв по колу. При цьому необхідно виключити випадкову усадку розташованих поруч двошарових манжет. Насуньте двошарову манжету на усаджену одношарову манжету симетрично її кінців і усадіть, прогріваючи від середини до країв по колу.

6. Відновлення екрану жил

Надягнягніть та рівномірно розправте на кожну жилу сітку для відновлення екрану з заходом на стрічковий екран жил на 20мм.

7. Встановлення непаяної системи заземлення (за наявності у комплектації).

Додайте дріт заземлення уздовж жил поверх намотаною стрічки. Закріпіть дроти двома витками прижимної пружини, накладаючи її в напрямку намотування стрічки. Зігніть кінці проводів на пружину, ущільнивши легкими ударами молотка. Домотати всю пружину до кінця, закінчуючи підмотування підтягуючим рухом.

8. Встановлення паяної системи заземлення (за наявності у комплектації).

Пропаяйте дріт заземлення до броні, як показано на малюнку, а зайвий шматок дроту (при необхідності) відріжте.

9. Відновлення екрану кабеля.

Зведіть жили якомога ближче і намотайте на них сітку для відновлення екрану від зрізу зовнішнього покриву одного кабелю до зрізу зовнішнього покриву іншого кабелю. Закріпіть її в кінці намотування бандажем з суворих ниток, стрічкою ПВХ і т.п.

10. Відновлення оболонки кабеля.

Зачистіть і знежирте закінчення зовнішніх покривів на довжині не менше 150 мм. Насуньте зовнішній шланг, встановивши його по центру з’єднувача і усадіть шланг, прогріваючи від середини до країв по колу.

11. Встановлення зовнішніх поясних манжет.

Насуньте і усадіть поясні манжети на обсаджений зовнішній шланг із заходом на нього 100-150мм.

Подальші роботи, пов’язані з можливим механічним впливом на муфти, повинні проводитися після охолодження до температури навколишнього повітря.

Напишите нам

 
  ×
  Напишіть нам

   
   ×