Кабельні муфти: види і особливості

виды кабельные муфты

Кабельні муфти: види і особливості

У процесі прокладки кабелів на великі відстані досить часто доводиться використовувати з’єднувальні елементи – кабельні муфти.

Також вони необхідні для з’єднання відрізків кабелю після його розриву або пошкодження. Використовуються такі муфти для силових електромереж. Крім функції стикування, муфта також виступає в якості додаткового ізолятора місця з’єднання.

Існує безліч видів і моделей кабельних муфт, вибір яких залежить від характеристик самого з’єднується провідника.

Класифікація муфт для кабелю

Залежно від сфери застосування, такі електротехнічні пристрої бувають наступних видів:

 • перехідні;
 • кінцевого типу (нагадують своїм видом ковпачок, виконують функції простої заглушки);
 • з’єднувальні (найпопулярніші);
 • стопорні (характеризуються складною конструкцією і застосовуються в мережах з підвищеним напругою);
 • відгалужувальні.

Крім цього, відрізняються вони між собою і своїм конструктивним виконанням. Є одно- і трифазні пристрої. Ізоляція муфти може бути з просоченого паперу, гуми або пластику.

При цьому корпус може виготовлятися з чавуну, латуні, свинцю або епоксидного матеріалу. Але також дуже популярними на сьогоднішній день є термоусадкові муфти. Виходячи з вимог, що пред’являються, кабельні муфти можуть бути розбірними і нерозбірними.

Термоусаджувальна муфта

Цей варіант кабельної муфти використовується дуже часто завдяки великій кількості переваг. Така муфта відрізняється простотою монтажу і надійністю з’єднання. Її монтаж на місці стикування завершується нагріванням.

Гріти муфту можуть газовим пальником або за допомогою спеціального фена. В результаті нагрівання матеріал дуже щільно сідає та забезпечує надійну герметизацію з’єднується місця. Крім цього, такі муфти гарантують захист від пробою струмом, так як мають високі діелектричні характеристиками.

Крім іншого, термонасадкові муфти також є стійкими до агресивного впливу зовнішнього середовища: вологи, перепадів температури і ультрафіолету. Ще одна перевага таких електротехнічних пристроїв полягає в тому, що при їх нагріванні і саджанні не виділятимуться екологічно небезпечні речовини.

Є також муфти холодної усадки. Вони не потребують нагріванні в процесі монтажу. Використання таких сполучних елементів дозволяє в значній мірі скоротити час на монтажні роботи. Саджання такої муфти відбувається за допомогою спеціальної гуми, яка натягується на спіраль. Як тільки муфта буде встановлена ​​на необхідне місце, спіраль видаляють, і відбувається швидкий процес усадки і герметизації.

  Залишити відгук

  Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована.*

  Напишите нам

   
  ×
  Напишіть нам

   
  ×