Вирівнювання напруженості електричного поля

Вирівнювання напруженості електричного поля

Одним з основних критеріїв конструювання муфт для кабелів є вирівнювання напруженості електричного поля. Здійснювати дану процедуру потрібно для виробів, які будуть задіяні в комунікаціях з напругою від 6 кВ. Таким чином нівелюється ймовірність пробою муфти. Виготовляється така деталь найчастіше у вигляді трубки під термічну усадку з особливою композицією матеріалу.

У виробництві муфт застосовується матеріал, властивості якого забезпечують точну регуляцію питомого об’ємного опору і діелектричної проникності. Використовувати її можна для кабелів різних конфігурацій, в тому числі і з паперовою ізоляцією. Розглянемо, які варіанти розвитку подій можливі при конструюванні силових мереж.

Нерегульоване електричне поле на краю кабелів

Як відомо, при розробці кабелю ми змушені обрізати екрани. В результаті це призводить до суттєвої дестабілізації електричного поля на зрізі. Напруженість концентрується в одному місці і створює тим самим несприятливі чинники, що знижують надійність ізоляції проводу.

Термін служби захисного шару скорочується, через що виникають електричні розряди. Якщо ізоляція полімерна, то пропалюється вона протягом декількох хвилин або, як максимум, пари годин. Кабелі з паперовою просоченою ізоляцією відпрацює в такому стані довше.

Регульоване електричне поле на краю дротів

В даному випадку завдання – знизити градієнт напруженості. Зробити це можна за допомогою перерозподілу силових ліній. В результаті вони повинні рівномірно розташуватись по перетину. Використовувати для цього рекомендується муфти, виготовлені зі спеціального напівпровідного композиційного матеріалу. Її загальна провідність (місткість і активна) підбирається з тією умовою, щоб на кожному відрізку електромережі спад напруги відбувався приблизно однаково. Крім цього потрібно уважно підбирати розміри покривного ізоляційного шару.

Неправильне регулювання електричного поля

Якщо характеристики муфти витримані некоректно, наприклад, провідність перевищена або її довжина менше, ніж потрібно, здійснюється міграція зарядів. В результаті вирівнювання поля відсутнє, а “слабка зона” переноситься з однієї локації на іншу.

  Залишити відгук

  Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована.*

  Напишите нам

   
  ×
  Напишіть нам

   
  ×