Види і особливості термоусаджуваних кабельних муфт

термоусаживаемых кабельных муфт

Види і особливості термоусаджуваних кабельних муфт

Якщо раніше для з’єднання відрізків кабелів використовувалися чавунні, латунні і свинцеві муфти, монтаж яких викликав деякі труднощі, то на даний момент все частіше стали застосовуватися термоусаджувані пристрої.

Переваги термоусаджуваних муфт:

 • Простота монтажу.
 • Герметичність і надійність ізоляції з’єднання.
 • Стійкість до агресивних факторів навколишнього середовища (їх можна експлуатувати при температурі від -50 до +50 градусів Цельсія).
 • Відсутність шкідливих виділень в процесі нагрівання і монтажу.
 • Невелика маса.
 • Універсальність застосування (одну і ту ж модель муфти можна використовувати для широкого діапазону видів кабелів).
 • Забезпечення механічної, електричної і конструктивної цілісності кабелю в місці з’єднання.
 • Тривалий термін експлуатації (при дотриманні правил він може становити 30 років).

Принцип роботи

Усадка муфти відбувається завдяки властивостям полімерів, з яких вона виготовлена. Вони можуть розтягуватися при нагріванні і стискатися в процесі охолодження. Після установки на необхідне місце, термоусаджувану муфту нагрівають до температури 120-140 градусів. Для цього використовують спеціальний фен або газовий пальник.

В процесі нагрівання виріб вмощується, набуваючи необхідну форму і щільно охоплюючи елементи кабелю. Це дозволяє отримати герметичне і довговічне з’єднання.

виды кабельные муфты

Класифікація

Залежно від сфери застосування такі електротехнічні вироби діляться на кінцеві і сполучні.

Кінцеві муфти бувають:

 • зовнішні;
 • внутрішні;
 • щоглові.

Зовнішні кабельні муфти встановлюються зовні будівель, а внутрішні – в приміщеннях для підключення апаратури. Муфта щоглового типу використовується для з’єднання кабелю з ЛЕП. У свою чергу з’єднувальні муфти бувають відгалужувальними, перехідними і стопорними. Відгалужувальні потрібні в разі створення додаткової відгалуження кабельної лінії. Якщо виникає необхідність у з’єднанні різних за типом кабелів, то використовуються перехідні муфти. Для відрізків кабелів одного типу і розміру застосовують стопорну муфту.

Читайте також: Види і особливості кабельні муфти.

Також класифікація термоусаджуваних муфт здійснюється і за типом ізоляції. Є вироби з пластмасової, гумової та паперовою ізоляцією. Найпростішим і найдешевшим варіантом буде паперова ізоляція з просоченням. Але найбільш надійним все ж вважається ізоляція із зшитого поліетилену або ПВХ.

Читайте також: Сфери застосування кабельних муфт.

Також електротехнічні муфти діляться на види залежно від типу кабельної мережі. Бувають одне, трьох і чотирифазні пристрою. Маркування кабельних муфт вказує на напруження, тип ізоляції і інші важливі характеристики.

  Залишити відгук

  Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована.*

  Напишите нам

   
   ×
   Напишіть нам

    
    ×