Радіаційно-опромінені (зшиті) поліолефіни

foto dlja stati  main

Радіаційно-опромінені (зшиті) поліолефіни

Поліолефіни – що це таке?

Поліолефіни виникають в результаті полімеризації ненасичених вуглеводнів. Найбільш часто використовуваним поліолефіном вважається, наприклад:

– поліетилен (РЕ),

– кополімер етилену (EVA).

 

Види поліолефінів

Лінійний низькоплотний поліетилен (LLDPE).

Поліетилен низкоплотный (LDPE).

Поліетилен середньої щільності (MDPE).

Поліетилен високощільний (НDРЕ).

 

UKRPROFIT

Неопромінений поліетилен

Незважаючи на безліч переваг (вчинені діелектричні властивості, хороші механічні та хімічні властивості, легкість переробки),неопромінений поліетилен має багато недоліків. Ефективним методом поліпшення параметрів поліетилену є його радіаційне опромінення-зшивка.

 

UKRPROFIT

У чому полягає процес радіаційного опромінення

термопластичні матеріали (наприклад поліолефін) утворені з довгих, хаотично з’єднаних ланцюжків вуглецю. Радіація впливає на відділення деяких атомів водню з полімеру. В результаті дві сусідні ланцюжки полімеру з’єднуються в місцях, в яких атоми водню відокремилися. Утворюється сильне з’єднання ланцюжків, зване «мережею».

 

Якщо ми нагріємо зшитий поліетилен до температури вище розчинення плавлення, то вийде м’який каучук-це еластичний матеріал, а не тягуче-рідку масу, в яку перетворився б неопромінений поліетилен.

 

 

Пам’ять форми

поліетилен в результаті радіаційного зшиття набуває нову властивість, звану “пам’яттю форми”, яке використовується у виробництві термоусаджуваних виробів. Спочатку з поліетилену роблять предмет у формі, яку він повинен придбати після усадки (наприклад труба діаметром 100 мм). Потім цей предмет піддається опроміненню під акселератором. Поліетилен проходить процес поперечної зшивання, предмет набуває “пам’ять форми”. Якщо потім цей предмет нагріти до температури, при якій порушується кристалічність, то він повертається до своєї первісної форми (труба діаметром 150 мм сідає до діаметру 100 мм).

Сідаючи, термонасадкові вироби приймають форму предмета, на якому всідаються і створюють щільно прилеглий шар, що має ізоляційні, захисні, антикорозійні і декоративні властивості.

 

 

Порівняння властивостей необлученного поліетилену з радіаційно-опроміненим (зшитим)

 

Неопромінений поліетилен Поліетилен радіаційно-опромінений
при температурі вище 120°С плавиться і поводиться як тягуче-рідка маса при температурі вище 120°С утримує первісну форму (володіє «пам’яттю форми»), стає м’яким і еластичним
максимальна температура до +70°C максимальна температура до +135°C
не витримує теплового удару (4 години) витримує тепловий удар до +200°C(навіть до +250°C)
піддається корозії напруги абсолютно стійкий до корозії напруги
малостійкий до переміщення матеріалу підвищена стійкість до переміщення матеріалу в холоді
стійкий до хімічних впливів стійкий до агресивних хімічних впливів
розчинний у розчинниках майже нерозчинний в розчинниках (тільки більш-менш набухає)
стійкий до часткових розрядів велика механічна стійкість

Публікація була корисною? Поділіться нею в соціальних мережах з колегами. Якщо потрібно купити муфти для кабеля або отримати кваліфіковану консультацію наших фахівців, рекомендуємо скористатися зазначеними на сайті і зв’язатися з нашими менеджерами.

    Залишити відгук

    Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована.*

    Напишите нам

     




      ×
      Напишіть нам

       




        ×